יצירת קשר
שם
מספר טלפון
דואר אלקטרוני
נושא הפנייה

מי עושה תכנון אדריכלי לבית פרטי וכיצד בוחרים אותו?

לתכנון של בית פרטי אתם מחפשים אדריכל.

בחירה של אדריכל לתכנון הבית שלכם שונה במקצת מבחירת זה שיתכנן לכם מסעדה, משרד או גן ילדים. מעבר למורכבות הקיימת בכל תכנון של חלל, תכנון בית הוא תהליך מיוחד ואישי, מאוד רגשי והוא נובע ממי שאתם, מהזוגיות והמשפחתיות שלכם.

 

תחת ההגדרה של תכנון אדריכלי לבית פרטי נמצאים לא מעט תחומים שיש לתת עליהם את הדעת, אך  בתכנון הבית הפרטי שלכם יש מאפיינים אישיים שהם רק שלכם ואינם משותפים לאף תכנון של בית אחר. לכן, אתם זקוקים לאדריכל שילווה אתכם ויהיה קשוב לפן הרגשי האישי שלכם, וזאת מעבר למקצועיות ולידע הטכנולוגי והעיצובי ומעבר לטיפול הבירוקרטי והטכני, שהם חובה המשותפת לכל תכנון אדריכלי.

 

תכנון אדריכלי לבית פרטי הוא תהליך כל כך אישי, איך מוצאים את האדריכל שמתאים לכם?

 

אני רוצה לשים את הדגש על פן חמקמק אך חשוב ביותר, של מציאת האדם המתאים לכם באופן אישי. כמו בכל מערכת יחסים, מדובר בכימיה אישית שהיא כמעט בלתי ניתנת להסבר. בשורה התחתונה, ניתן לברר ולחוש אותה בעיקר בפגישה אישית פנים אל פנים, שיחה על הדברים שמעניינים אתכם, על אופן העבודה של מי שמולכם תוך דיון על דרך העבודה המשותפת.

 

 תכנון אדריכלי לבית פרטי נפרש על פני זמן לא מועט, וחשוב מאוד לזכור זאת.  האדריכל או האדריכלית ילוו אתכם תקופה ארוכה ומאוד משמעותית בחייכם, כשנתיים, אם אתם בונים בית מאפס וכשנה, אם מדובר על תוספת בניה. אתם צריכים להרגיש שנעים לכם עם מי שיושב מולכם והולך להפוך לחלק מהחיים שלכם בשנתיים הקרובות ובעיקר שאתם יכולים לסמוך עליו. אתם זקוקים למורה דרך שיקשיב לכם כמו חבר וידאג לכם כמו בן משפחה.

 

זה תהליך מקצועי ומורכב, והוא חייב להיות מבוסס על הקשבה לכם ולרחשי לבכם. הקשבה שהיא מעבר להנהון בראש וכתיבת סעיפים במחברת. מי שילווה אתכם צריך לדעת להקשיב גם לדברים שאתם עדיין לא מצליחים להגדיר ולבטא. בתהליך עצמו הוא ישאל ויחקור כדי להבין, אבל בפגישת ההיכרות הראשונה אתם צריכים להרגיש שהוא מסוגל להבין אתכם ושנעים לכם לחלוק את ההגיגים האישיים שלכם איתו ושאתם סומכים עליו שימצא את הדרך המתאימה לכם.

 

הכל קצת באויר, נכון?

 

נכון. אבל אי אפשר להסביר זאת בדרך אחרת. כשיודעים אז יודעים. זה כמו סיפור אהבה. אני לא טוענת שזה המידע היחיד שחשוב וברור שתשאלו ותבררו על הניסיון שלו, על השירות שלו, על הסגנון ומה חושבים עליו לקוחותיו הקודמים, אלו דברים שיותר קל לברר ולהגדיר. יש צילומים של פרוייקטים קודמים, אפשר להסתכל באתר האינטרנט שלו וללמוד עליו ועל חוות דעת לקוחותיו, אפשר לראות עבודות קודמות שלו ולדבר עם לקוחות קודמים. אם הגעתם אליו דרך חיפוש באינטרנט ולא ע"י המלצה של מכר, תוכלו לבקש טלפונים של לקוחות קודמים, לדבר איתם, לקבל את המלצתם ולהבין איך הוא עובד ואם הוא מתאים לכם.

 

זיכרו: תכנון אדריכלי לבית פרטי יכול להיות מסע נפלא, אם בחרתם את האדריכל שמתאים לכם בדיוק.

 

תכנון אדריכלי לבית פרטי הוא תהליך אישי, רגשי ופרטי וכל אחד עובר אותו בצורה שונה ולכן, כל אחד זקוק לאדריכל קצת שונה. כמו המלצה על ספר או סרט, לכל אחד יש את הטעם והעדפות שלו ולכל אחד יש את הכימיה שלו.

מה שחשוב, בסופו של דבר, זה להרגיש שמי שילווה אתכם בתהליך יכול להקשיב לכם ולהבין אתכם. אם תמצאו אותו, תיצרו ביחד את הבית האישי והמיוחד שלכם והוא יתאים לכם כמו כפפה ליד.