יצירת קשר
שם
מספר טלפון
דואר אלקטרוני
נושא הפנייה

איך מחפשים ומוצאים מעצבות פנים מומלצות?

כשאנחנו באים לבחור בעל מקצוע או יועץ כלשהו אנחנו רוצים למצוא מישהו טוב, אנחנו רוצים להיות בידיים טובות. זה נכון לכל תחום אבל בתחום הבניה זה קריטי לו בגלל התדמית הלא יציבה שלו.

לחפש בעלי מקצוע מומלצים זה די פשוט, אנחנו מחפשים לקוחות קודמים שמספרים על השירות ועל התוצר ואם הם מרוצים אז הם ממליצים.

לחפש מעצבות פנים מומלצות זה יותר חמקמק ואם לא תדעו מה לשאול ומה לבחון, אתם עלולים לטעות בבחירה שלכם.

 

ממליצי מעצבות פנים מומלצות – על מי לסמוך?

 

ראשית, יש לסמוך רק על לקוחות עבר ולא על קרובי משפחה או שכנים. לקוחות העבר הם אובייקטיביים וההמלצה שלהם היא עיניינית בלבד ולא נובעת מחיבה אישית. גם למעצבות פנים מומלצות יש קרובי משפחה וחברים ויתכן שההמלצות שלהם הן עינייניות בהחלט, אבל יתכן שהן מונעות מעוד סיבות.

 

שנית, אני ממליצה לסמוך רק על לקוחות שסיימו את העבודה ולא על כאלו שעדיין בתהליך התכנון ו/או הבניה. מעצבות פנים מומלצות בכל שלב בתהליך, הן מה שאתם מחפשים. כלומר, שהתהליך הסתיים בשביעות רצון מקצועית, שהמעצבת נתנה שירות מעולה עד סגירת החשבון ושהיא ליוותה ופיקחה כפי שהוסכם. לצערי, מעצבות פנים מומלצות בעיצומו של התהליך, עלולות לאכזב בהמשך והמידע הזה לא יהיה בידיכם אם תקבלו המלצה טרם סיום העבודה.

שתי תכונות אלו, נכונות לגבי כל בעל מקצוע, כמעט. חפשו המלצות על כל מכלול העבודה, עד סיומה. המלצות מקצועיות, שירותיות והתנהלותיות.

 

מדוע החיפוש אחרי מעצבות פנים מומלצות הוא חמקמק?

 

עבודתן של מעצבות פנים, כמו הרבה בעלי מקצוע שעבודתם כרוכה ביצירתיות, שונה מאחת לאחת וגם אם הסגנון יכול להיות שיקול, הוא עלול למשוך את תשומת הלב מתכונות אחרות חשובות שנדרשות.

המקצוע הזה הוא מאוד ויזואלי וטעות נפוצה היא לבחור לפי הטעם שלכם. כלומר לראות עבודות קודמות של מעצבות פנים מומלצות ולבחור, או לפסול על כך. אני לא אומרת שזה לא חשוב, אלא שזה סעיף פחות קריטי. מעצבת פנים טובה תדע להקשיב לכם ולתכנן את מה שמתאים לכם, לטעמכם, לצרכיכם ולתקציבכם.

 

מה חשוב לדעת כשמחפשים מעצבות פנים מומלצות?

 

דבר ראשון שיש לברר הוא מידת ההקשבה של מעצבת הפנים ללקוחות. כמה היא קשובה ללקוחות ולא לאיזו אופנה או טרנד עכשיו. אם היא קשובה אז גם בית שהוא לא מאה אחוז הטעם שלכם לא מעיד על יכולותיה מולכם אלא על התאמה לטעם של הלקוח הקודם.

הדבר השני, החשוב לא פחות, הוא המקצועיות שלה התחומים השונים והיכולת לעבוד מול ספקים וקבלנים שונים, יהיה העצוב הסופי אשר יהיה.

הדבר השלישי הוא ההתנהלות שלה במשך העבודה. בתכנון, בביצוע וכמובן בסיום העבודה. כמה ליוותה? כמה הגיעה לשטח? כמה היתה זמינה כשהיו שאלו או בעיות?

 

וסיפור קטן מהחיים:

זוג לקוחות שלי אירח חברה בביתם החדש והמליצו עלי כמעצבת פנים. חשוב לציין שביתם תוכנן בקווים נקיים, די מודרנים עם נגיעות וינטאג' פה ושם שהוארו ע"י כמה חלונות חדשים שפתחנו.

הוזמנתי ע"ח החברה למתן ייעוץ ראשוני ואחר כך לליווי קל בחידוש ורענון הבית. כשהגעתי לבית ראיתי בית בסגנון שונה לגמרי, אבל ממש. קירות כהים, תמונות במסגרות כבדות, המון קישוטים ואביזרים.

במהלך העבודה הבנתי שהלקוחה החדשה שלי לא כל כך אהבה את הבית של הלקוחות הממליצים והיה נראה לה ריק מידי. "אז למה בחרת בי?" שאלתי אותה והיא ענתה שכשהם הסבירו לה על תהליך העבודה איתי, היא קלטה שאני מתאימה את הייעוץ, התכנון וכל העבודה לבית וללקוחות הספציפיים ולא רק, אלא שאני שומעת מה כל אחד מבני הזוג רוצה ומוצאת את המשותף להם.

וכך, גם בבית שונה לגמרי, השארתי לקוחות מרוצים שהרגישו שהקשיבו להם ויצרו להם בית למידותיהם וטעמם.

 

אז מה המסקנה?

 

כשמחפשים מעצבות פנים מומלצות מחפשים המלצות של לקוחות עבר שסיימו את העבודה, מבררים עד כמה מעצבת הפנים היתה קשובה להם, כמה היא היתה בקיאה מקצועית, כמה ליוותה אותם בעת הביצוע ורק, בסוף, יש טעם לבחון את העבודות הקודמות שלה. כמובן, לא לשכוח שהעבודותיה האחרות נכונות ללקוחות שהם אחרים מכם.