יצירת קשר
שם
מספר טלפון
דואר אלקטרוני
נושא הפנייה

על זוגיות ותהליכים של תכנון ועיצוב פנים

בכל תחום יש אגדות אורבניות, סיפורים ש"שמעתי" ושמועות מ"מקורות יודעי דבר". בתחום הבניה, התכנון ועיצוב פנים יש אגדות, סיפורים ושמועות שהם קשים במיוחד ויש הילה של בלאגן, סטרס, איום על הזוגיות והתמודדות לא פשוטה.

 

מניסיוני, תהליכים של תכנון ועיצוב פנים מניבים הרבה יותר סיפורים של הצלחה, צמיחת הזוגיות והמשפחתיות, בתים מוצלחים וקבלנים ישרים. העניין הוא ששמועות רעות רצות יותר מהר והטבע האנושי מעדיף לבחור ממה לחשוש ולא למה לצפות.

 

מדוע תהליכים של תכנון ועיצוב פנים אינם מאיימים על הזוגיות, אלא מחזקים אותה?

 

אני יכולה רק לספר מניסיוני ולדבר על התהליכים שאני עוברת עם הלקוחות שלי ועל ה"אני מאמין" שלי. כל פרוייקט של תכנון או של עיצוב פנים הוא חוויה מעצימה הן לזוגיות והן למשפחה. זה תהליך שיוצר, כמו קסם, מקום שמביא לכולם אושר.

 

נכון, בתחילתו של תהליך כזה, ציפיותיו של כל אחד מכם עלולות להיות שונות ואתם לחוצים שמא זה יערער את הזוגיות ויביא אתכם לעימותים מיותרים. החשש שלכם מובן לגמרי, במיוחד על רקע חרושת השמועות, הסיפורים והאגדות האורבניות.

 

חשוב שתבינו שהדרך להגיע להסכמה, בתהליכים של תכנון ועיצוב פנים, היא להקשיב זה לזה, לעבוד ביחד ולמצוא את המכנה המשותף שלכם.

 

כשאני עובדת עם זוגות בתכנון ועיצוב פנים של הבית שלהם, אנחנו עובדים ביחד, כצוות תכנון. תמיד אנחנו מגיעים למקום שבו כולם מסכימים. אני לא אוהבת להביא אנשים לידי פשרה. בית לא צריך להיות ויתור.

אני מביאה את הזוגות, בתהליך המורכב של התכנון, להסכמה. אנחנו מדברים יחד על החלומות האישיים של כל אחד, בוחנים את ההשלכות העיצוביות והכלכליות של כל בחירה ומגיעים לעמק השווה מתוך הסכמה והבנה.

 

מה קורה כששני בני זוג מגיעים לתהליך של תכנון ועיצוב פנים כשבתי החלומות שלהם היו שונים זה מזה?

 

האמת היא שבדרך כלל ככה זה מתחיל, אבל לאחר תהליך עבודה משותף אנחנו מגיעים לבית האידאלי לשניהם. המקרה הכי קיצוני קרה לי לפני כמה שנים. הגיעו אלי בני זוג לפגישת היכרות וכל אחד סיפר על הבית שהוא מבקש שאתכנן להם. האשה ביקשה בין השאר חדרי שינה גדולים לילדים ואילו הגבר ביקש הרבה חדרים קטנים, כי כשמוכרים בית חשוב מספר החדרים יותר מן השטח.

 

הסברתי להם, בצחוק קל, שהם מבקשים שני בתים שונים לגמרי.

 

בתהליך התכנון ועיצוב הפנים של ביתם בחנו ביחד וריאציות שונות של גדלי חדרים. ביחד הבנו את ההשלכות של כל בחירה. חדרים קטנים לעומת גדולים, כמה נעים? כמה מכיר? אט אט למדנו יחד מה באמת רוצה כל אחד מהם שיהיה בבית שלו, בקן המשפחתי והחמים שלו.

 

מבלי לזכור כמה בתי החלומות שלהם היו שונים בתחילת הדרך, הגענו בתהליך המשותף לבית החלומות שנכון להם. החדרים היו קצת יותר קטנים ממה שהיא חשבה בתחילת הדרך, היו פחות חדרים ממה שהוא חשב, אבל בתהליך שעברנו הם הבינו , ביחד ולחוד, מה נכון להם.

 

מה ששמח אותי הוא שבתהליך הבניה הם לא הפסיקו להתלהב שזה בדיוק הבית שהם חלמו עליו תמיד.

 

אז מה אני אומרת כששואלים אותי על החשש מתהליכים של תכנון ועיצוב פנים?

 

אני אומרת, לכו על זה, אבל ביחד. הבינו כל אחד את הצד השני, הקשיבו לו. בחנו ביחד את ההשלכות ותראו איך הזוגיות שלכם רק תתחזק.

והבית שלכם? יהיה בדיוק כפי שחלמתם.